Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (18)Автореферати дисертацій (523)Реферативна база даних (3225)Книжкові видання та компакт-диски (1615)Журнали та продовжувані видання (864)
Пошуковий запит: <.>DP=202401$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Тарадайко, Сергій Миколайович.
Філософія лінії. Микола Колядко. [Електронний ресурс] : науково-популярне видання / С. М. Тарадайко. - Київ : ArtHuss, 2021. - 152 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 11.17 Мб


Микола Колядко (1951 – 1999) дуже цікавий художник, який поєднує досить абстрактні та стародавні, власне народні мотиви. Це розкрито в есеї, примітному вже за жанром, а саме: коли про твори живопису пише філософ. Отож увагу зосереджено не на впливах і «запозиченнях», а на баченні світу, що притаманне самому майстру. Додається великий обсяг ілюстрацій.




   Тип видання:   монографія   
2.


Рослини в урботехногенному середовищі степової зони України [Електронний ресурс] : монографія / Т. Ф. Чипиляк, О. М. Зубровська, Г. Н. Шоль ; Національна академія наук України, Криворізький ботанічний сад. - Київ : ТОВ "Талком", 2022. - 390 с.

  Текст у форматі PDF 4.13 Мб


Монографію присвячено дослідженню рослинного покриву Кривого Рогу – одного з найбільших індустріальних міст степової зони України. Висвітлено результати багаторічних досліджень трансформації флори міста, зумовленої кліматичними змінами й урботехногенним навантаженням. Наведено особливості впливу важких металів на листяні деревні рослини, розвитку видів і культиварів квітниково-декоративних рослин за кліматичних змін.

Для фахівців з екології, ботаніки, фізіології, студентів вищих навчальних закладів, спеціалістів садово-паркового господарства, управлінь з екології і природних ресурсів.



Кл.слова:
флора -- насадження -- декоративні рослини

   Тип видання:   монографія   
Категорія:    
3.

Куцаєва, Т. О.
Спогади про польські читацькі культури Модерної епохи в рефлексіях польських книжкових знаків (2-га пол. XІХ – поч. XХ ст.) [Електронний ресурс] : монографія / Т. О. Куцаєва ; Національний історико-архітектурний музей "Київська фортеця", Громадська організація "Культура заради майбутнього". - Дніпро : "ФОП Середняк Т. К.", 2023. - 115 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.63 Мб


Монографія присвячена польським читацьким культурам Модерної епохи в рефлексіях книжкових знаків 2-ї пол. XIX – поч. XX сторічь на антикварних книгах із історичних колекцій бібліотек «Київського художньо-промислового і наукового музею» та «Державного історичного музею», а також пов’язаних із ними колекцій низки сучасних музеїв та бібліотек України, Литви, Польщі та США. Авторка приділяє рівну увагу як книжковому знаку, так і книзі, приналежність якої конкретний книжковий знак засвідчував. Власницькі та невласницькі книжкові знаки приватних та інституційних бібліотек – маркери фрагментів польських історичних книгозбірень, стали ключами для написання їх історій або продовження реконструкції складу вже відомих збірок. Вдалось віднайти фрагменти біографій, а також історій власників у зв’язку з їх життям та діяльністю в Україні впродовж 2-ї пол. XIX – перших декад XX сторічь. Більшість з цих власників залишили Україну, деякі були вбиті, а інституції – ліквідовані, внаслідок драм Першої світової війни, переслідувань та репресій більшовиків, а потім совєтської влади. Совєтська дійсність між двома світовими війнами, Друга світова війна та наступні довгі роки, ще більш драматично посилили розпорошеність історичних книгозбірень та спричинили великі труднощі пов’язані з відстеженням їх долі. Сліди та шляхи вцілілих фрагментів віднайдених польських історичних книгозбірень, які є самодостатніми соціокультурними явищами, довго залишались невідомими як в Національному музеї історії України, так і в кількох інших українських музеях і бібліотеках. Досліджені книжкові знаки та книжкові скарби уособлюють нове знання та є частиною важливого спогаду про втрачені в реаліях совєтської дійсності польські читацькі культури.

Монографія призначена усім зацікавленим історією польсько-українського історичного культурного діалогу, а також європейської культурної спадщини, бібліофільством, біографістикою, книгознавством, колекціонуванням книжкових знаків, полоністикою, рукописною та книжковою спадщиною, мистецтвознавством та українознавством. Публікація є першої в авторському циклі «Оприлюднення культурної спадщини». Дослідження та публікація підготовлені в рамках стипендіальної програми «Досліджуйте в Україні» (Badaj na Ukrainie) від Центру діалогу ім. Юліуша Мєрошевського, Республіка Польща.




   Тип видання:   монографія   
4.


Механізми удосконалення системи земельного кадастру в Україні [Електронний ресурс] : монографія / Й. М. Дорош [и др.]. - Київ : Компринт, 2023. - 132 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.94 Мб


У монографії здійснено аналіз законодавчо-нормативного забезпечення ведення земельного кадастру відповідно до сучасних світових тенденцій та актуальних завдань управління земельними ресурсами. Показано основні проблеми, які виникають у процесі ведення державного земельного кадастру. Визначено основні негативні наслідки помилок і неточностей даних земельного кадастру. Надано пропозиції щодо удосконалення законодавчо-нормативного забезпечення ведення земельного кадастру. Запропоновано вдосконалення системи земельного кадастру в Україні за пріоритетними напрямами, які забезпечать актуальність, достовірності і повноту даних, а саме здійснення актуалізації даних, зокрема, оновлення геодезичної та картографічної основ; виправлення помилок просторових та атрибутивних даних; доповнення бази даних Державного земельного кадастру відомостями, необхідними для ефективного управління земельними ресурсами. На основі результатів виконаних досліджень надано пропозиції з виправлення недоліків у функціонуванні системи земельного кадастру на підставі проведення комплексних наукових досліджень.

Для фахівців землевпорядного профілю, викладачів, здобувачів вищої освіти за спеціальністю 193 Геодезія та землеустрій, працівників сфери державного управління земельними ресурсами та органів місцевого самоврядування.




   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
5.


Управління річковими басейнами [Електронний ресурс] = Management of river basins : навчальний посібник / В. К. Хільчевський, В. В. Гребінь, М. Р. Забокрицька ; Міністерство освіти і науки України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Географічний факультет, Волинський націіональний університет імені Лесі Українки. - Київ : Видавництво "ДІА", 2024. - 236 с.

  Текст у форматі PDF 6.13 Мб


У першому, виданому в Україні, навчальному посібнику з управління річковими басейнами охарактеризовано основні засади управління водними ресурсами, річкові басейни Європи та України, принципи гідрографічного та водогосподарського районування, органи управління водними ресурсами країни на басейновій основі. Розглянуто основні положення державного моніторингу вод з детальною ілюстрацією операційного моніторингу масивів поверхневих вод річкових басейнів України.

Навчальний посібник призначено для студентів університетів, які навчаються за освітніми програмами «Управління та екологія водних ресурсів» та «Гідрологія» спеціальності 103 «Науки про Землю». Він може бути корисним й для студентів інших освітніх програм гідрологічного та гідроекологічного профілю.



Кл.слова:
річкові басейни -- водні ресурси -- водогосподарське районування

   Тип видання:   наукове видання   
6.


Науково-дослідному економічному інституту – 50 років [Електронний ресурс] : книга / авт. уклад О. С. Чмир ; Науково-дослідний економічний інститут, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. - Київ : НДЕІ, 2012. - 135 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.29 Мб


Видається з нагоди 50-річчя Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Знайомить читача зі структурою НДЕІ, напрямами його наукової діяльності. Містить інформацію про історію заснування й розвитку інституту з 1962 р. по 2012 р., наукову та науково-педагогічну діяльність, творчі контакти, впровадження результатів наукових досліджень у господарську практику. При підготовці цього видання були використані матеріали Державного архіву України, власного архіву НДЕІ, фотодокументи.



 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського